Savezna trgovinska komisija SAD-a (eng. US Federal Trade Commission) traži izmjene zakona o privatnosti djece na Internetu (eng. Children’s Online Privacy Protection Act) kako bi se uključile trenutne napredne tehnologije. Zakon o privatnosti djece na Internetu predstavljen je 1998. godine te mu je namjena zaštititi privatnost djece na Internetu koja su mlađa od 13 godina. Izmjene zakona od operatera web stranica traže uključivanje pravila privatnosti na njihove web stranice te određuju kada i kako je potreban pristanak roditelja, uključujući i zabrane o dijeljenju informacija i marketinške aktivnosti. Savezna trgovinska komisija želi mijenjati definicije „operatera“ i „web stranice ili usluge na Internetu namijenjene djeci“ kako bi se razjasnile odgovornosti drugih u prikupljanju osobnih informacija od korisnika putem web stranica ili usluga  namijenjenih djeci. Predlaže se izmjena definicije „osobne informacije“ kako bi se razjasnilo da će se  identifikatori korisničke sjednice smatrati osobnom informacijom tamo gdje se može koristiti za prepoznavanje korisnika tijekom određenog vremena ili na različitim web stranicama i uslugama gdje se koristi u svrhe različite od unutarnjih operacija.

Novi trojanac (zlonamjerni program) predstavlja opasnost od krađe audio i video zapisa, slika, sadržaja trenutne radne površine te pamćenja svega što je korisnik utipkao. Ovaj program poseban je zato što napada Windows platforme, mobilne uređaje te Mac OS X platformu. On se smatra prvim zloćudnim programom koji koristi rootkit za Mac OS X platformu. Zloćudni program ima naziv BackDoor.DaVinci.1 i osim što može pamtiti koje tipke je korisnik pritisnuo, presresti elektroničku poštu ili instantne poruke klijenata za komunikaciju u realnom vremenu poput ICQ i Skype te koristiti podatke sa web kamere i mikrofona, sadrži i alate za onesposobljavanje zaštite napadnutog računala. Također, napadač može pomoću ovog zlonamjernog programa preuzeti potpunu kontrolu nad računalom. Ovaj zlonamjerni program je proširen putem Adobe Flash Player datoteke koja je potpisana s nevaljalim certifikatom. Do otkrića ovog zlonamjernog programa došlo je zahvaljujući  korisniku koji je na antivirusne stranice Dr. Weba prijavio sumnjiv certifikat. Dr. Web nije naveo koje su točno mobilne platforme ugrožene.

Stručnjaci za računalnu sigurnost razvili su novu hakersku kartašku igru koju su nazvali „Control-Alt-Hack“ te kažu kako je sigurnosni napad više od brzog tipkanja koje se prikazuje u filmovima i serijama iz Hollywooda. Suosnivač igre Adam Shostack je sigurnosni istraživač koji tvrdi kako pri učenju moralnog hakiranja nikada nema dovoljno učitelja. Tijekom konferencije rekao je da humor stvara atmosferu koja pomaže prevladati sramežljivost učenja. On kaže kako je vjerojatnije da će korisnici postavljati pitanja na koje ne znaju odgovore ako su ona dio igre. U igri „Control-Alt-Hack“ igrač radi kao istraživač u tvrtki koja se bavi računalnom sigurnosti, a zaposlen je kako bi testirao druge tvrtke. Ukupno ima 156 kartica, koje uključuju 16 likova, kako bi igrač dobio neki identitet tijekom igre. Igra je trenutno u proizvodnji i ne očekuje se na policama trgovina sve do jeseni. No to nije spriječilo Denninga, Kohnoa i Shostacka da isprobaju igru u emisiji i objasne kako ona radi. Svaki put kada su trebali baciti kocku, bacili bi veliku krpenu kocku u publiku, a onaj tko ju je uhvatio dobit će igru besplatno kada ona bude spremna za distribuciju.

Haker tinejdžer Junaid Hussain osuđen je na šest mjeseci pritvora za maloljetnike zbog napada na račun elektroničke pošte koji je povezan s Tonyjem Blairom. Njegov odvjetnik pokušao ga je obraniti riječima kako njegova djela nisu gora od onoga što su premijer David Cameron ili gradonačelnik Londona Boris Johnson mogli napraviti u svojoj mladosti. Junaid Hussain priznao je krivnju za napad na račun elektroničke pošte povezan s bivšim premijerom Velike Britanije Tonyjem Blairom i napad na telefonsku liniju protiv terorizma s pozivima smetnje. Dosuđeno mu je 3 mjeseca zatvora za svaki zločin. Ben Cooper, koji je govorio za obranu, je rekao kako je Hussain bio mladi tinejdžer kada je počinio zločine te je pokazao nedostatak prosudbe tipičan za njegove godine. Odvjetnik obrane rekao je sudu kako je Hussain sazreo od uhićenja i uspješno radi puno radno vrijeme tijekom ljeta te je završio školu i primio ponudu za studiranje od sveučilišta. Sudac ovog spora ustvrdio je kako će Hussain vjerojatno biti pušten na vrijeme kako bi mogao započeti studij u listopadu ove godine

Catherine Venusto navodno je promijenila školske ocjene svoje djece koristeći lozinke koje je dobila dok je radila za njihovu školu. Optužena je zbog nezakonitog korištenja računala. Iz sudske evidencije može se vidjeti kako je bivša tajnica Catherine Venusto optužena te puštena uz jamčevinu od 30 000 dolara. Državna policija kaže kako je priznala mijenjanje ocjena te kaže kako se složila sa sudom da su njezine radnje neetičke, ali nije mislila kako su protuzakonite. Prema vijestima CBS Catherine Venusto počela je mijenjati ocjene svojoj djeci dok je još radila u školi. U 2010. godini promijenila je nedovoljnu ocjenu svojoj kćeri. Školu je napustila u travnju 2011. godine, ali to ju nije spriječilo da nastavi dalje mijenjati ocjene. Koristila je lozinku voditeljice škole, Mary Anne Wright, te je 110 puta nedozvoljeno pristupila školskim računalima. Prijevara je uočena kada su se profesori obratili ravnatelju jer su vidjeli da voditeljica pristupa sustavu za ocjenjivanje. Kada je prijevara uočena ugašeni su računalni sustavi te su dužnosnici postrožili sigurnosna pravila. Detaljniji opis moguće je pronaći na stranicama portala ZDNet.

Idi na vrh